Automatické zavlažovanie

Každý si už musel všimnúť, že naša klíma sa významne mení. Počasie je čoraz vrtkavejšie a kým na niektorých miestach prší veľa, inde je vlahy veľmi málo. Preto je teraz už takmer nemožné vypestovať zeleninu alebo krásny zelený trávnik bez dodatočnej závlahy.
Aj s týmto nám vedia pomôcť technológie inteligentného domu - smarthome.

Ovládanie automatického zavlažovania systémom Taphome

Automatické zavlažovanie - systém Taphome

Ak staviate dom, tak by ste mali myslieť aj na vyriešenie automatického zavlažovania. So systémom Taphome je to veľmi jednoduché. Stačí Vám k tomu len ventil - ak budete zavlažovať z vodovodu, alebo čerpadlo - ak budete zavlažovať zo studne. Riadiaca jednotka Taphome sa o všetko postará, môžete si nastaviť denný plán zavlažovania a naviac ho prepojiť so zrážkomerom alebo s predpoveďou počasia. Aj tu zase platí, Vy si užívate krásny zelený trávnik a inteligentný dom pracuje za Vás.

Systém automatického zavlažovania pomocou FIBARO

Automatické zavlažovanie - systém FIBARO

Už máte hotový dom a nechcete robiť žiadne stavebné úpravy? Chcete tiež vyriešiť automatické zavlažovanie tak, aby ste sa nemuseli o nič starať a len si užívali krásnu záhradu? Systém FIBARO je na to ako stvorený, stačí Vám len akýkoľvek prívod vody a o všetko sa postará FIBARO. Komponenty na priame ovládanie ľubovoľného guľového ventilu, bezdrôtovo ovládané relé ktoré je možné napojiť na čerpadlo, senzory vlhkosti pôdy, predpoveď počasia - to všetko je súčasťou systému FIBARO. Raz nastavíte a už sa nestaráte, o všetko sa stará inteligentný dom FIBARO. 

Máte záujem o automatické zavlažovanie?